[KSIĄŻKA] „Ból trawienia” Justyna Pardyka

„BÓL TRAWIENIA” Justyny Pardyki to naprawdę ŚWIETNA KSIĄŻKA, KTÓREJ MAM ZASZCZYT BYĆ PATRONKĄ :D

Co zrobić, gdy tak naturalna czynność jak jedzenie…. boli? Dróg jest oczywiście wiele. Tak samo wiele, jak wiele jest przyczyn takiego stanu… Zatem zacząć należy od researchu :)

Fajnie brzmi, ale jeśli szukasz i szukasz i spotykasz same sprzeczne informacje, to pewnie masz już dość :) A może dopiero zaczynasz poszukiwania? Tak czy tak – zachęcam do zajrzenia do książki Justyny Pardyki „Ból trawienia”.

W książce znajdziecie opisane różne dolegliwości układu pokarmowego – refluks, wrzody żołądka i dwunastnicy, zakażenie Helicobacter pylori, zapalenie żołądka, zespół jelita drażliwego, czy SIBO. Jakie są objawy poszczególnych schorzeń, jak może przebiegać diagnostyka i leczenie, a także jaką dietę warto zastosować, aby poczuć się lepiej.

No właśnie, dieta. Wszyscy pewnie znacie te niby wiele mówiące nazwy… lekkostrawna, ubogoresztkowa, bez glutenu, laktozy, low FODMAP, SCD, GAPS, Bi-phasic diet, protokół dr Siebecker, DASH, śródziemnomorska… o raju… którą stosować kiedy?? WŁAŚNIE TO JEST OPISANE W TEJ KSIĄŻCE :) Dodatkowo jest masa fajnych, lekkich przepisów, które nadadzą się do wypróbowania niemal dla każdego (omletowe placuszki z twarożkiem, OOOŁ GOOOD!!! 😍).

Książka jest naprawdę DOBRA! To świetny przewodnik, fajnie strukturyzujący ten cały internetowy bałagan wokół układu pokarmowego. Polecam gorąco!

A kim jest autorka? Justyna Pardyka jest dietetyczką, członkinią Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, autorką bloga kulinarnego Kucharzyca.plzajmuje się także fotografią, zwłaszcza kulinarną (już same zdjęcia na jej blogu to uczta dla oczu :D)

Książkę kupicie np. tutaj :)

naczyniapolaczone@wp.pl

Warning: Attempt to read property "term_id" on bool in /home/platne/serwer134972/public_html/naczyniapolaczone.pl/wp-content/plugins/responsive-menu/v4.0.0/inc/classes/class-rmp-menu.php on line 440