Program “Zdrowe jelita”

Podziel się

Zdrowienie jest procesem, obfitującym w wiele niespodzianek i wymaga poruszania się po zupełnie nowych, nieznanych obszarach. W trakcie trwania programu “Zdrowe jelita” przeprowadzę Cię przez meandry tego procesu, który sprawi, że poznasz swoje ciało i jego ograniczenia, poczujesz się w nim lepiej, a w rezultacie pokochasz siebie (jeszcze bardziej).

Choroba nierzadko powoduje bunt, brak akceptacji, złość… tym bardziej, jeśli Twój wpływ na jej powstanie był znikomy i traktujesz ją jako dopust Boży. Jednak to właśnie Ty jesteś odpowiedzialna za swoje ciało, zdrowie i szeroko pojęty dobrostan psychiczny. I jedynie w Tobie leży moc, aby zmienić swoje życie i podejście do niego. Zmiana taka nie jest jednorazowym wyzwaniem. Jest PROCESEM, podczas którego pojawiają się różne emocje – lęk, zwątpienie, poczucie winy, rozczarowanie, nawet załamanie, zwłaszcza kiedy błądzisz po omacku…

Podczas trwania programu “Zdrowe Jelita” przeprowadzę Cię przez meandry wykluczających się wzajemnie zaleceń dietetycznych i suplementacyjnych. Poznasz też zależności między stanem Twoich jelit i całego układu pokarmowego a schorzeniami, które Cię trapią. Wspólnie zaplanujemy proces zdrowienia w oparciu o potrzeby i możliwości Twojego organizmu. W ciągu tych kilku miesięcy dowiesz się wiele na temat swojego ciała, a także jego reakcji i ograniczeń, dzięki czemu nauczysz się właściwie reagować na sygnały przezeń wysyłane oraz nie przekraczania granic, za którymi czai się pogorszenie stanu zdrowia.

 

JAK DO TEGO DOJDZIEMY?

 

 • Pomogę Ci zdefiniować Twój problem z układem pokarmowym i go rozwiązać w oparciu o wywiad kliniczny i żywieniowy oraz wyniki Twoich badań,
 • Wskażę drogę dalszej diagnostyki oraz specjalistów, do których powinieneś się udać,
 • Przeprowadzę Cię przez meandry diety eliminacyjnej, dopasowanej indywidualnie do Ciebie i Twoich potrzeb,
 • Suplementacją wesprę nie tylko Twój układ pokarmowy, ale także funkcjonowanie całego organizmu,
 • Otrzymasz także pakiet materiałów dodatkowych, które poszerzą Twoją wiedzę na temat pracy jelit i nie tylko :)
 • Wesprę Cię, zmotywuję i odpowiem na pytania, które Ci się pojawią (będziemy w kontakcie online).

 

JAK WYGLĄDA WSPÓŁPRACA?

 

Współpraca ze mną podczas trwania programu “Zdrowe jelita” oparta jest o dwie ważne osie:

 

>>> EDUKACJA – DOPASOWANIE – SYSTEMATYCZNOŚĆ <<<<

 

Edukacja. Dowiesz się wszystkiego o swoim ciele, chorobie, reakcjach. Otrzymasz niezbędne informacje, jak czytać ze swoich objawów, kiedy i jak reagować, jak się odżywiać i jak wybierać produkty, a także jak dbać o swój dobrostan psychiczny.

Dopasowanie. Wszystko, o czym będziemy rozmawiać, a także materiały, które otrzymasz, dobrane będą w oparciu o Twój indywidualny przypadek. Obejmą spersonalizowane zalecenia dotyczące między innymi suplementacji, diety czy pracy ze stresem, a także dodatkowej współpracy z innymi specjalistami.

Systematyczność. Regularne spotkania i kontakt ze mną nie pozwolą Ci odpłynąć na niebezpieczne wody i zaprzepaścić Twoją pracę nad skuteczną i trwałą zmianą. Zmotywują Cię też do metodycznej pracy w drodze do celu, który podjąłeś się osiągnąć.

 

>>>> KONTROLA – WSPARCIE – MOTYWACJA <<<<

 

Kontrola. Nie jesteś pozostawiony sam sobie. Stale czuwam nad Twoim procesem, dzięki temu mogę zareagować, gdyby coś szło nie tak.

Wsparcie. Wesprę Cię swoją wiedzą, intuicją oraz umiejętnościami, a także wieloletnim doświadczeniem pracy z osobami, które cierpią na schorzenia jelit, dzięki czemu będziesz mógł pewniej stąpać po swojej drodze do celu.

Motywacja. Zmiana przyzwyczajeń oraz nauka dogłębnej obserwacji swojego ciała jawią się jako wyzwanie. Niekiedy towarzyszą im nieprzyjemne uczucia, takie jak lęk, niepewność czy zwątpienie, a zapał maleje. Jestem po to, abyś nie zapomniał, jaki jest Twój najważniejszy cel – zdrowie :)

 

CO ZYSKASZ DZIĘKI PROGRAMOWI “ZDROWE JELITA”?

 

 • Wsparcie i motywację w procesie zdrowienia,
 • Spokój psychiczny i poczucie bezpieczeństwa,
 • Świadomość swojego ciała, jego mocnych stron i ograniczeń,
 • Wiedzę na temat swoich objawów i chorób, a także odżywiania i wsparcia swojego organizmu,
 • Redukcję stanów zapalnych, lepszy sen, więcej energii, sprawne trawienie i zdrowy mikrobiom,
 • Wiedzę, jak pozostać w procesie dbania o swoje zdrowie i optymalne samopoczucie przez lata, żeby móc znów cieszyć się życiem :)

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej i sprawdzić, czy Program jest dla Ciebie?
Umów się na wstępną rozmowę :)

 

 

Agata Dąbrowska

Dietoterapeutka, autorka bloga Naczynia Połączone. Pracuje z podopiecznymi w oparciu o Evidence Based Medicine, skupiając się na pomocy osobom dotkniętym różnego rodzaju problemami jelitowymi, między innymi przerostem bakteryjnym w jelicie cienkim (SIBO), zespołem jelita drażliwego, dysbiozą, celiakią, wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, mikroskopowymi zapaleniami jelit czy chorobą Leśniowskiego-Crohna.


Podziel się

PARTNERZY

Rozmiar liter
Kontrast