[KSIĄŻKA] „Rewolucja w leczeniu raka” L. E. Connealy, MD

Jakiś czas temu pokazywałam Wam na Facebooku książkę „Rewolucja w leczeniu raka” L. E. Connealy, MD, Wydawnictwa Vivante. Książka przeczytana, w końcu doczekała się recenzji :) Zapraszam!


Rewolucja w leczeniu raka

Nowotwory są nieodzownie związane z naszym stylem życia, z wyborami żywieniowymi, których dokonujemy na co dzień, a także ze środowiskiem, w którym żyjemy i rzeczami, którymi się otaczamy. Na część czynników środowiskowych nie mamy wpływu lub jest on bardzo znikomy (np. na zanieczyszczenia powietrza). Jednak na znaczną większość wpływ mamy. To od nas zależy nasz styl życia, aktywność fizyczna, stres, dieta, używki… Nasze wybory mogą wpłynąć na ekspresję niekorzystnych genów albo spowodować takie obciążenie organizmu, że rozwój dowolnej patologii będzie całkowicie do przewidzenia. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby mieć świadomość tego, co może spowodować poważne problemy ze zdrowiem, oraz jak możemy tego uniknąć i się przed tym zabezpieczyć.

Jednak pomimo rosnącej świadomości społecznej, nowotworów jest coraz więcej. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich czynników, które mogą u nas wyzwolić chorobę, jednak z części z nich nie zdajemy sobie sprawy. Podobnie, gdy już choroba zaatakuje. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy poprawić wówczas nasz stan, ale nie zawsze jesteśmy w stanie trafić w aktualne potrzeby naszego organizmu. Dlatego kluczem jest wiedza.

I tej właśnie wiedzy dostarcza nam między innymi książka Leigh Erin Connealy, MD, „Rewolucja w leczeniu raka. Przełomowy program terapii i profilaktyki”.

Książka ta podzielona jest na trzy części. Pierwsza z nich, „Nowy sposób na profilaktykę, leczenie i pokonanie raka”, opisuje czym są nowotwory, skąd się biorą, jak je odkryć, zanim dokonają nieodwracalnych zniszczeń w organizmie, oraz jakie są metody ich leczenia (te tradycyjne i te tak zwane „przełomowe”). Część druga opisuje (jak mówi sam tytuł) „Sześc rewolucyjnych strategii leczenia raka”. Wspomina o najważniejszych zmianach, jakie powinna wprowadzić w swoim życiu osoba chora (dieta, pozbycie się toksyn z otoczenia, wprowadzenie odpowiedniej suplementacji, dostosowanej dawki ruchu, redukcja stresu, sen). Część trzecia to „Plan na zdrowie”, w którym opisano konkretne kroki, jakie warto podjąć, gdy próbujemy doprowadzić nasz organizm do ładu, włącznie z 14-dniową szczegółowo rozpisaną propozycją terapii żywieniowej i suplementacyjnej. Całość wieńczy grube kilkadziesiąt stron przepisów tzw. kuchni antynowotworowej.

Książka PACHNIE ;) Podstawowe kryterium zewnętrzne zostało spełnione ;) Sztachałam się z 10 minut, kocham ten zapach ;) Papier, na którym została wydrukowana jest żółtawy i przypomina papier czerpany. Czcionka odpowiednich rozmiarów, nie męczy oczu w żadną stronę. Język lekki i przyjemny, książka nie jest napisana w stylu amerykańskich przewodników typu #mogęwszystko, co przynajmniej w moim odczuciu jest ogromnym jej plusem.

Niewątpliwym plusem tej pozycji jest także stosunek autorki zarówno do konwencjonalnych, jak i niekonwencjonalnych metod leczenia oraz wspierania organizmu podczas choroby. Nie neguje ona naukowo potwierdzonych terapii konwencjonalnych, a metody naturalne traktuje jako niezbędne uzupełnienie terapii. Bardzo często podkreśla konieczność konsultacji z lekarzem prowadzącym. Ta postawa bardzo współgra z moimi poglądami w temacie terapii nowotworowej.

Do plusów na pewno należy zaliczyć również naprawdę smaczne, zdrowe i proste przepisy :)

Jak każda pozycja książka ma również swoje minusy. Sporo z metod opisanych w książce to metody eksperymentalne i niepotwierdzone naukowo. Osobiście jako osoba zajmująca się jelitami i mikrobiomem, mam silnie mieszane uczucia odnośnie do lewatywy z kawy… Nie należę również do grona zwolenników płukania wątroby… Ale, jak wyżej wspomniałam, wszędzie jest dopisek, że terapię zawsze należy skonsultować z lekarzem, co w zasadzie niweluje problem. Primum non nocere.

Podsumowując – pomimo pewnych kontrowersji zawartych w książce jest to pozycja zdecydowanie warta przynajmniej dokładnego przejrzenia. Wiedza oraz sposoby profilaktyki w niej przedstawione, to oręż, który może uratować życie nam albo naszym bliskim.

 

naczyniapolaczone@wp.pl

Warning: Attempt to read property "term_id" on bool in /home/platne/serwer134972/public_html/naczyniapolaczone.pl/wp-content/plugins/responsive-menu/v4.0.0/inc/classes/class-rmp-menu.php on line 440