Podziel się

 

Agata pojawiła się w moim życiu nie przez przypadek. Jest ciepłą a jednocześnie bardzo konkretną osobą, która potrafi z ogromu informacji o Tobie samym wydobyć samo sedno. Jej podejście do tematu SIBO jest  bardzo nowoczesne i nietuzinkowe. Posiada ogromną wiedzę i indywidualnie, głęboko przeanalizowała mój przypadek. Jak się okazało psychosomatyka jest w moim przypadku była najważniejsza i stanowiła 70 % mojego kłopotu z jelitami. Mimo, że w moim odczuciu już dużo pracy wykonałam w tym kierunku wcześniej to połączenie i wiedza o tym, że emocje w moim przypadku są zawsze „w brzuchu” ułatwiły mi prace nad sobą. 

Nietypowe podejście Agaty do sfery emocjonalnej i połączenie jej z profesjonalnie przygotowaną dietą i zdrową suplementacją oraz ogrom dostępnych informacji o nas samych na jej blogu pozwoliły mi na wyzdrowienie i tylko tak postrzegam obecnie mój stan zdrowia. Polecam z całego serca jej program „Love Your Guts”, by jednak osiągnąć sukces musimy pamiętać, że nasz osobisty wkład w bardzo wnikliwie przygotowaną terapię jest obowiązkowy. Życzę sukcesów! ;-)

 

~ Katarzyna Ast


 

Agata zaintrygowała mnie swoim nieszablonowym podejściem do zagadnień związanych z szeroko pojętymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Udowodnia, że jelita to część większej całości, w której ogromną rolę gra psychosomatyka, i gdy nie ma balansu, a jest stres, to w naszym ciele, nomen omen w „Naczyniach Połączonych” może dojść do niezłego zamieszania i może się tu i ówdzie przelać metaforycznie ujmując.

Przyczyn szuka głębiej niż tylko przeglądając wyniki badań. Zwraca uwagę, że pod warstwami przekonań i różnych niewygodnych schematów w które każdy z nas obrósł często kryją się konkretne bóle tak fizyczne jak i psychiczne. Warto czasami otworzyć tamte drzwi, pójść w niekomfortową stronę żeby wyprostować to co tu i teraz. Agata uczula też swoich pacjentów na to, jak ważny jest oddech, relaks, nie mówiąc o karmieniu swojego ciała dobrym jedzeniem, bo to przecież oczywiste :)

~ Ula Rossa


 

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Panią Agatą, która posiada ogromną wiedzę na temat leczenia SIBO. Pani Agata przekazała mi narzędzia pozwalające świadomie i skutecznie pracować nad moim zaburzeniem. Podczas współpracy uświadomiłem sobie, że SIBO bywa bardzo złożonym problemem, a odpowiednie wsparcie merytoryczne skutecznie wpływa na jakość jego leczenia. Serdecznie polecam!

~ Damian Laskowski


 

Cześć wszystkim czytającym!

Z pewnością jesteś osobą, która boryka się z różnego rodzaju problemami układu pokarmowego, a może i nie tylko. Zastanawiasz się czy warto po raz kolejny zmienić specjalistę/dietetyka i wydać kolejną kaskę na usłyszenie podobnych, mało pomocnych treści…Szczerze? Współpraca z Agatą to totalnie inny wymiar, sama jestem osobą, która została niejednokrotnie zbagatelizowana prze lekarza czy dietetyka. Co gorsza kolejne zawody skutecznie powstrzymywały mnie od podejmowania kolejnych prób diagnozy/leczenia/poprawy samopoczucia. W pewnym momencie, czytając bloga Agaty, uświadomiłam sobie, że to chyba będzie to i jedyne czego żałuje, to tego, że tak późno do niej trafiłam. Agata podchodzi do człowieka w sposób całościowy, jest bardzo kompetentna, czuła i wnikliwa. Dzięki niej poczułam, że mam szansę na lepsze życie, a mam przecież tylko 23 lata J Poczucie bezpieczeństwa i nadziei, sprawiło, że mam ochotę działać, a Agata daje maksymalne wsparcie i niezbędne narzędzia to całościowego procesu leczenia. Pewnie jesteście ciekawi czy wyzdrowiałam? Ozdrowiałam przede wszystkim w „głowie”, a objawy, które miałam są mocno zminimalizowane (to baaardzo długi proces, dajcie sobie czas na całkowity powrót do formy). Nie mówię, że jest cudotwórcą, choć niewiele jej brakuje :D, pamiętajcie, że to WY dzięki Agacie będziecie w stanie odbić się od dna i rozpocząć nowe życie oraz ukochać samego siebie. Pozdrawiam Was wszystkich :)

~ Marta Ciechacka


 

Mam na imię Iwona i chcę choć w paru zdaniach opisać jak wiele zawdzięczam pracy i pomocy którą uzyskałam od Agaty :)

Wiele chorób i pobytów w szpitalu za mną od dzieciństwa, ale także dorosłe życie w to wszystko obfitowało. Kiedy zmęczona chorobami i stanem jelit, a szczególnie podejściem do sprawy wszystkich lekarzy, dietetyków i innych specjalistów, usłyszałam o Agacie byłam sceptycznie nastawiona i raczej już zrezygnowana.

Pamiętam ankietę która miałam wypisać przed wizytą, mąż był załamany ;) Pełno szczegółowych pytań, na które miałam odpowiedzieć, a on zeskanować i wysłać Agacie. Pamiętam jak dziś, a było to chyba już 4 lata temu, jak powiedział: Przecież nikt tego nie będzie czytał… No ale kiedy przyjechałam do Warszawy, aż z Gliwic, i po teście na SIBO Agata zaprosiła mnie na rozmowę, doświadczyłam czegoś, czego życzę każdej osobie szukającej wyjścia w problemach zdrowotnych.

Przyjęła mnie osoba która wszystko wiedziała o mnie z ankiety, miała gotowy schemat działania, wysłuchała wszystkiego, co mam do powiedzenia, a nawet kiedy się rozkleiłam z nerwów, miałam poczucie bezpieczeństwa, że jestem w dobrych rękach. Wyznaczyła zadania, opowiedziała, jak widzi leczenie, suplementację, dietę, pracę psychosomatyczną… Potem każdy telefon: zmiany w prowadzeniu, dieta, następne badania – wszystko było przez nią dokładnie prowadzone i przygotowywane. Wskazywała miejsca gdzie się udać, jakie konkretnie badania wykonać i gdzie, co w ogóle robić, jak postępować, no i dla mnie ogromnie ważna rzecz: podtrzymywała mnie na duchu :)

Wróciłam do bardzo dobrego funkcjonowania, zaczęłam umieć żyć z pewnymi rzeczami, wiem, że mogą być różne chwile, stres, przepracowanie… i wtedy może ponownie muszę bardziej zadbać o siebie. Jednak dzięki Agacie umiem to zrobić – umiem o siebie zadbać. I wiem, co robić, kiedy SIBO się odzywa, no i nie mam tego ogromnego lęku, że dzieje się coś krytycznego.

Wiedza, dieta, leczenie… po prostu holistyczne podejście Agaty do człowieka, w którym i sfera psychiczna i duchowa jest dla niej ważna, sprawia, że po wielu przejściach i niefajnych perypetiach z różnymi specjalistami uważam, że jest ona jednym z lepszych specjalistów od SIBO i powiązanych z tym problemów.

Agata, dziękuję z całego serca!! Szkoda tylko że nie można Cię sklonować!!!! Dziękuję!!! Dziękuję!!! 

 

~ Iwona Kuchta z całą Rodziną


 

Agata jest wulkanem energii. Po spotkaniu z nią nie miałam innego wyjścia, jak tylko powiedzieć: „to do dzieła”:) Leczenie mojego zespołu jelita drażliwego, czy też jak później się okazało SIBO, insulinooporności, hipercholesterolemii i rozregulowanej pracy tarczycy na pewno było dużym wyzwaniem. Wymagało ode mnie zmian na wielu płaszczyznach, a dzięki opiece i motywacji  Agaty wydało się znacznie łatwiejszym do przejścia. Czułam się prowadzona za rękę i nie musiałam się martwić, jaki powinnam zrobić następny krok. Ułożony indywidualny plan działania miał oczywiście działanie terapeutyczne. Natomiast cały proces dostarczył mi dużo informacji o samej sobie i wpłynął na poziom akceptacji. Plan żywieniowy, którego tak się obawiałam, był urozmaicony, a przede wszystkim prosty. W końcu zaczęłam jeść nie tylko zdrowo, ale i kolorowo, co przy moich „dwóch lewych rękach” do gotowania, wydawało mi się niemożliwym do osiągnięcia. Plastyczność tego planu, a także zdobyta podczas całego procesu wiedza, umożliwiła mi zmieniać posiłki, które się nudziły i komponować je w świadomy, zdrowy i smaczny sposób, także po zakończeniu terapii.

Podczas każdego spotkania dokładnie omawiałyśmy przebieg procesu leczenia, rozwiewając wszelkie moje wątpliwości. Za każdym razem ze strony Agaty czułam dobrą energię, zrozumienie, pasję, otwartość i zaangażowanie. W końcu zrozumiałam, o co chodzi z tą psychosomatyką i jak istotną rolę odgrywa w moim życiu, pogarszając jego jakość. Praca nad tym była dla mnie najtrudniejsza, ale jakże potrzebna i co najważniejsze, przy pomocy Agaty, skuteczna.

Agata to psychodietetyk, który nie pospiesza, dokładnie słucha i z całych sił stara się pomóc. Patrzy na pacjenta holistycznie, biorąc po uwagę zarówno zdrowie jak i komfort życia, a to ostatecznie przekłada się na poprawę ogólnego dobrostanu i samopoczucia.

 

                                                                                                                      ~ Agnieszka Maj


 

To prawda! Agata Dąbrowska jest rewelacyjna! Polecam z całego serca i jelit :D

~ Marta W.


 

Wszystkim, którzy zmagają się z problemami jelitowymi, gorąco polecam blog Agaty Dąbrowskiej Naczynia Połączone oraz konsultacje z Autorką tej niezwykle cennej strony. Zanim zdecydowałam się na konsultacje z Agatą, śledziłam Jej działalność systematycznie i z dużym zainteresowaniem czytałam wpisy na blogu.

Jestem osobą wrażliwą i emocjonalną. Stres działał na mnie tak, że wracałam do domu z brzuchem jak balon. Miałam już tego serdecznie dość, zwłaszcza że leki od gastrologa na ZJD nie pomagały. Zresztą, mam wrażenie, że przepisują te same medykamenty z automatu wszystkim cierpiącym na problemy jelitowe. Wcześniej zaliczyłam też gastro- i kolonoskopię, które nic (na szczęście) nie wykazały. W końcu, po kolejnym fatalnym i stresującym dniu w pracy, zgłosiłam się do Agaty z prośbą o konsultacje.

Agata zaproponowała niezobowiązującą rozmowę telefoniczną, poprzedzoną kwestionariuszem ze szczegółowymi pytaniami dotyczącymi stanu zdrowia, trybu życia itp. Poprosiła też o przygotowanie wyników badań.

Wcześniej byłam dość sceptycznie nastawiona do tego typu konsultacji. Wolę zdecydowanie kontakt bezpośredni, ale rozmowa z Agatą sprawiła, że zmieniłam zdanie. Przede wszystkim moja rozmówczyni, oprócz ogromnej wiedzy, posiada dar niezwykły. Potrafi zawiłości związane z funkcjonowaniem organizmu wyłożyć prosto i niezwykle logicznie. Zrozumiałam, że rzeczywiście nasz organizm to zespół naczyń połączonych! Agata objaśniła mi, jak stres wpływa na stan moich jelit, a także jakie badania powinnam zrobić, żeby sprawdzić, co tak naprawdę się w nich dzieje. Dodam, że tych badań nigdy nie zlecił mi żaden gastrolog! (A wyniki tych badań mnie uspokoiły, bo wcześniej wyobrażałam sobie najgorsze…). Mówiłyśmy też o diecie, szczególnie o FODMAP, które pomogło mi uporać się z dolegliwościami.

Cała konsultacja przebiegła w świetnej atmosferze. Agata jest kontaktową, otwartą osobą, która nie tworzy barier i nie buduje dystansu, jak to często zdarza się w gabinetach lekarskich. Przede wszystkim Agata umie słuchać. Jest dociekliwa i zagłębia się w każdy niuans. Dzięki Niej lepiej poznałam swój organizm, i nawet się z nim polubiłam…😉

Gorąco polecam usługi Agaty! Mnie pomogła i naprawdę poprawiła jakość życia!

 

                                                                                                                                              ~ Asia Jańczak


 

Zastanawialiście się kiedyś jak dobra jest Agata i czy jest chociaż w połowie tak dobra jak komentarze o niej? Ja też – przecież to nie lekarz, a dietetyk i do tego te konsultacje przez skype? Umówiłam się do niej w fazie totalnej desperacji, bo nikt mi nie potrafił pomóc. Przez telefon bardzo ciepła i konkretna osoba, zleciła tonę badań. Przyjęłam do wiadomości, chociaż tak uczciwie się zastanawiałam, co to za badania, skoro o większości z nich nie słyszałam, bo żaden lekarz nie wspominał, a niektóre miałam już wcześniej robione? No ale jak już nic innego nie zostaje, to trzeba je zrobić chociażby po to, żeby wykluczyć różne dziwne pomysły i pójść dalej, prawda? Zaczęły przychodzić wyniki i okazuje się, że tak jak twierdziła Agata jednak coś oprócz układu pokarmowego mi dolega. Już teraz wiem, że tarczyca i prawdopodobnie stara borelioza, a to dopiero początek odebranych wyników badań (pomysłów było sporo, aż się boję co będzie dalej). Także jeżeli ktoś cały czas nie może się zdiagnozować i już od zmysłów odchodzi tak jak ja, bo nic nie działa to bierzcie za telefon i umawiajcie się do Agaty :) A jak ktoś dalej twierdzi, że to tylko dietetyk i nie ma odpowiednich kompetencji – tym lepiej. Będzie mi łatwiej umówić na kolejną konsultację 😃

~ Ewa Jurkiewicz


 

To dzięki Agacie dowiedziałam się że mam boreliozę i koinfekcje. Po ponad roku łazenia po lekarzach różnej maści i
wyśmiewajacych moje dziwaczne objawy, głównie od strony układu pokarmowego… Szkoda, że wcześniej do niej nie trafiłam, bo niepotrzebnie straciłam kupę kasy na lekarzy!

~ Dominika N.


 

Agata pomogła mojej córce, dowiedziałam się, co mojemu dziecku dolega! Dziękuję!!!

~ Julita Gołza


 

 

Agata jest fantastyczna :))) Zna się na SIBO jak mało kto, przerobiła w swojej praktyce sporo przypadków dlatego myślę, że jestem w dobrych rękach :) Pokieruje pacjentem, współpracuje z lekarzami, nie szukajcie u niej altmedowskich porad :) Zamawiając dietę u Agaty pod kątem SIBO myślałam, że będzie bardzo restrykcyjna, a bałam się spadku swojej i tak niskiej wagi. Okazało się, że jest jeszcze bardziej różnorodna od mojej własnej :D Patrząc pierwszy raz na jadłospis było mi mega miło, że ktoś potraktował moje stare żywieniowe upodobania na serio i zostały uwzględnione w nowym jadłospisie. Miałam motywację by jednak stać przy garach i gotować pyszności :)

~ Paulina C


 

Jestem już po SIBO. Pani dieta i pomoc dały mi nowe życie! Dziękuję!

~ Sylwia B.

 

 

A jeśli to dla Ciebie odpowiedni moment i chciałabyś porozmawiać ze mną o swoim stanie zdrowia, objawach, psychosomatyce, możesz zapisać się na jednorazową 60-minutową rozmowę, podczas której:

– przeanalizuję Twoją sytuację zdrowotną,
– pokażę, jakie kroki warto podjąć, abyś mogła poczuć się lepiej,
– sprawdzę, czy i jak mogę Ci w tym pomóc :)

To, co jest ważne to to, że to, że jest to rozmowa niezobowiązująca, co oznacza, że nie musisz w jej wyniku podejmować ze mną współpracy – możesz po prostu skorzystać z tych wskazówek, które otrzymasz – i to jest dla mnie w 100% ok :) Jeśli natomiast rozpoczniemy współpracę – odliczę cenę konsultacji od ceny współpracy :)

 

Zapisuję się na rozmowę wstępną!

 

naczyniapolaczone@wp.pl