Webinarium: Dieta w SIBO – zespole przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim

Podziel się
Serdecznie zapraszam Was na kolejne wydarzenie u Medfood z moim udziałem :D (Pierwsze znajdziesz tutaj). Tym razem będzie to webinarium: Dieta w SIBO – zespole przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim. Odbędzie się we wtorkowy wieczór 20 czerwca (godzina 20.00). Możesz zapisać się tutaj, a jeśli czytasz to po 20 czerwca – pod tym samym linkiem możesz wykupić dostęp do nagrania :). Webinarium jest to wydarzenie online na żywo, w którym możesz wziąć udział, siedząc w wygodnym fotelu w swoim mieszkaniu. Niżej możesz zapoznać się z planem webinarium :)

Webinarium: Dieta w SIBO

Jeśli Twoim problemem jest zespół przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim, zapewne wiesz, że leczenie go jest wieloetapowe, niekiedy przewlekłe. Składa się na nie wiele czynników, począwszy od odpowiednio dobranej antybiotykoterapii klasycznej lub ziołowej, poprzez podawanie prokinetyku i probiotyków, aż po… odpowiednią dietę. Ale często odpowiedź na pytanie, jaką dietę zastosować i kiedy, jest skomplikowane… Każdy reaguje inaczej na poszczególne składniki pokarmowe, każdy jest w innym momencie życia, ma inne potrzeby. Nie da się zatem przyłożyć jednej tabeli do wszystkich. Zapraszam Cię do udziału w webinarze również, jeśli nie jesteś pacjentem, lecz dietetykiem. Chory cierpiący na przerost wymaga szczególnej opieki – ten wykład pozwoli Ci się zapoznać się ze sprawdzonymi sposobami pomocy pacjentowi z SIBO.

Podczas tego Webinaru dowiesz się wszystkiego na temat odżywiania przy zespole przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim. Poruszymy wszystkie związane z tym zagadnienia.
– Omówimy popularne diety i poddamy ocenie użyteczności przy SIBO.
– Przedyskutujemy kolejne makroskładniki
– Zwrócimy uwagę na gluten i nabiał i inne “kontrowersyjne” składniki diet,
– Zastanowimy się, jak połączyć dietę w SIBO z nietolerancjami pokarmowymi.
– Opowiem, ile czasu należy stosować dietę i jak z niej bezpiecznie wyjść.

Zapraszam!
Tu link do webinaru: Dieta w SIBO – zespole przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim.
Tu link do wydarzenia na Facebooku
Tu bezpośredni link do pierwszego webinarium: SIBO – Zespół przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim.

Jeśli cierpisz na SIBO, zapraszam Cię również do stworzonej przeze mnie grupy na Facebooku: SIBO – zespół przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim.

Agata Dąbrowska

Dietoterapeutka, autorka bloga Naczynia Połączone. Pracuje z podopiecznymi w oparciu o Evidence Based Medicine, skupiając się na pomocy osobom dotkniętym różnego rodzaju problemami jelitowymi, między innymi przerostem bakteryjnym w jelicie cienkim (SIBO), zespołem jelita drażliwego, dysbiozą, celiakią, wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, mikroskopowymi zapaleniami jelit czy chorobą Leśniowskiego-Crohna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *